pasargod
04 خرداد 1402 - 10:00

۲۵ عملیات مقاومتی فلسطینیان علیه صهیونیست‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته

یک مرکز اطلاع‌رسانی فلسطینی اعلام کرد که رزمندگان مقاومت فلسطین طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ عملیات مقاومتی علیه صهیونیست‌ها انجام داده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، عملیات مقاومتی فلسطینیان طی 24 ساعت گذشته در کرانه باختری و قدس اشغالی علیه نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست ادامه یافت.

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین «معطی» اعلام کرد که 25 عملیات مقاومتی در کرانه باختری و قدس صورت گرفته است که مهم‌ترین آن‌ها 5 عملیات تیراندازی، پرتاب مواد منفجره و کوکتل مولوتف ، انهدام خودروی نظامی و مقابله با حملات شهرک‌نشینان صهیونیست  بوده است.

این درگیری در 9 نقطه کرانه باختری صورت گرفت.

درگیری میان نظامیان صهیونیستی و فلسطینیان در اردوگاه « شعفاط» صورت گرفت که طی آن رزمندگان فلسطینی به سوی صهیونیست‌ها سنگ پرتاب کردند.

رزمندگان مقاومت همچنین به سمت نظامیان صهیونیستی در ایست بازرسی «سالم» در جنین تیراندازی کردند .همزمان با آغاز درگیری‌ها میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان ، نظامیان صهیونیستی در «جبع» و «قباطیه» مورد هدف رزمندگان فلسطینی قرار گرفتند.

نابلس  نیز  شاهد یک حمله تیراندازی علیه نظامیان صهیونیستی در محله « معاجین» بود. فلسطینیان به حملات شهرک‌نشینان در ورودی استان «اریحا» پاسخ دادند و به سوی آنها سنگ پرتاب کردند  و خودروهای شهرک نشینان را  منهدم کردند.

 

رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که نظامیان صهیونیستی به اردوگاه « عقبه جبر» یورش بردند که طی این یورش درگیری مسلحانه‌ای  میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان صورت گرفت.

به دنبال یورش صهیونیست‌ها  به اردوگاه مذکور،  8 فلسطینی بر اثر گلوله نظامیان صهیونیست مجروح شدند.

چند روز گذشته روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» اعلام کرد که عملیات فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی باعث شده است شهرک‌نشینان احساس امنیت خود را از دست بدهند، به‌طوری که آنها به‌طور صریح اعلام می‌کنند که تنها معجزه می‌تواند مانع مرگ آن‌ها شود.

پیش از این «روغل آلفر» نویسنده اسرائیلی در روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از احساس خستگی و هراس صهیونیست‌ها از بحران موجود در اسرائیل و همچنین تشدید عملیات مقاومتی فلسطینیان نوشت.

وی تأکید کرد: عملیات مقاومتی فلسطینیان افزایش یافته است و این امر وحشتناک به‌نظر می‌رسد. ما از ترس و اضطراب خسته شده‌ایم. اسرائیلی‌ها با تعجب و هراس در خیابان‌ها می‌دوند و سرگردانند. عملیات‌های فلسطینیان در جریان است.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نیز نوشت که روزانه چندین عملیات فلسطینیان علیه اسرائیلی‌ها صورت می‌گیرد و تعداد عملیات هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود.

رژیم اسرائیل متوجه شده است آنچه در کرانه باختری و قدس رخ می‌دهد یک موج گذرا نیست و جبهه فلسطین تبدیل به یکی از تهدیدات راهبردی اساسی برای اسرائیل در سال جاری شده است. با وجود اختلاف‌نظری که محافل مختلف صهیونیستی در تعیین استراتژی مناسب برای مقابله با وضعیت فعلی دارند اما همه آنها معتقدند موج تازه عملیات‌های فلسطینیان یکی از خطرناک‌ترین تهدیدات برای تل‌آویو از سال‌های گذشته است.

«عاموس یادلین» رئیس سابق بخش اطلاعات نظامی (امان) و رئیس مرکز مطالعات امنیت داخلی اسرائیل نیز اخیراً با اشاره به تأثیر بالای عملیات‌های استشهادی فلسطینیان بر افکار عمومی شهرک‌نشینان صهیونیست تأکید کرد: انگیزه فلسطینی‌ها برای انجام عملیات همیشه وجود داشته است اما این‌جا نوع دیگری از جوانان فلسطینی را می‌بینیم.

فشار حداکثری بر رژیم صهیونیستی در داخل و خارج، این رژیم را به‌سمت تشدید بحران داخلی برده است، بحرانی که مقامات رژیم صهیونیستی از آن با عنوان سراشیبی سقوط یاد می‌کنند و گزارش‌های دستگاه امنیتی این رژیم و ایالات متحده نیز آن را تأیید می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237384